قوانین و مقررات تی خانه

کاربر گرامی، تمامی تلاش ما در تدوین این مستند، استفاده بهینه شما از خدمات تی خانه است. به منظور آشنایی هرچه بیشتر حق و حقوق قانونی خود، لطفا موارد زیر را به‌دقت مطالعه کنید.
تعاریف و اصطلاحات
اقامتگاه: به تمامی واحدهای اقامتی ثبت شده در تی خانه گفته می‌شود.
مهمان(مسافر): فرد یا افرادی که قصد اقامت در اقامتگاه را دارند و درخواست اقامت خود را از طریق تی خانه ثبت می‌کنند.
میزبان: شخصیتی حقیقی یا حقوقی است که اقامتگاه را به‌ازای درخواست اقامت مهمان از طریق تی خانه، در اختیار ایشان قرار می‌دهد.
مالک: شخص حقیقی یا حقوقی که صاحب اقامتگاه است.
نماینده مالک: شخص حقیقی یا حقوقی که به‌صورت رسمی اجازه بهره‌برداری (اجاره) از اقامتگاه را داشته باشد و یا نماینده قانونی وی باشد.
کاربر: شخصی که با فناوری ارتباطی به وب‌سایت و یا اپلیکیشن تی خانه متصل و از خدمات نرم‌افزاری آن بهره‌مند می‌شود.
قابل ذکر است: کاربر، میزبان، مالک و نماینده مالک می‌تواند یک نفر باشد.
شرکت: شرکت سفرهای علی‌بابا که ارایه دهنده سرویس تی خانه است.
حساب کاربری: حسابی که کاربران برای استفاده از خدمات تی خانه در آن ایجاد کرده‌اند.
موجودی حساب (اعتبار): مبلغی که مهمان در حساب کاربری خود جهت استفاده از خدمات تی خانه دارند.
واچر: به معنای تاییدیه رزرو اقامتگاه است و در واقع رسیدی است که پس از رزرو اقامتگاه از طرف تی خانه برای مهمان صادر می‌شود و نشان می‌دهد که مهمان هزینه اقامت خود را به‌صورت کامل پرداخت کرده است. این رسید شامل مشخصات اقامتگاه، تاریخ ورود و خروج، نام و شماره تماس مهمانان است.
بلیط: همانند واچر می باشد اما برای تجربه به عبارت دیگر تاییده رزرو انجام شده برای تجربه، بلیط است.
اقامتگاه دربستی: کلیه اقامتگاه هایی که به‌طور کامل و دربست در اختیار مهمان قرار می‌گیرد. مانند: ویلا، خانه، آپارتمان، کلبه و …
تجربه (اکسپرینس): «تجربه» فعالیت‌هایی هستند که توسط افراد بومی در هر منطقه برنامه‌ریزی و اجرا می‌شوند. این فعالیت‌ها فراتر از تورها و برنامه‌های معمولی هستند که مهمانان را به دنیای منحصر به فردی می‌برند، دنیایی که مهمان به‌خودی خود نمی‌تواند آن را تجربه کند. «تجربه» فرصتی‌ست تا هرکس علائق، مهارت و یا تخصص خود را بدون وابستگی و بدون محدودیت منابع به اشتراک گذارد.
قوانین و مقررات ثبت نام و استفاده از تی خانه
کاربر با ثبت نام در تی خانه می‌پذیرد که قوانین و مقررات تی خانه را به صورت کامل مطالعه کرده، به مفاد آن آگاه و تمامی موارد آن را پذیرفته است. در صورتی که در آینده در این قوانین و مقررات تغییراتی ایجاد شود، در همین صفحه به‌روزرسانی و منتشر می‌شود و کاربر توافق می‏‌کند که استفاده مستمر از سایت به‌معنی پذیرش هرگونه تغییر است.
هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان مهمان، یک حساب کاربری به عنوان میزبان و یا هردو به صورت همزمان در تی خانه داشته باشد.
مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در تی خانه انجام می‌شود به عهده کاربر است.
مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهده کاربر خواهد بود.
در برخی شرایط ممکن است برای استفاده از خدمات، از کاربر درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی را در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارایه خدمات به وی خودداری کند.
کاربر می‌پذیرد که تی خانه ارایه دهنده خدمات اقامتی نیست و تنها یک بستر نرم‌افزاری برای ارتباط میان میزبانان و مهمانان جهت توافق به انجام یک اقامت است.
چنانچه تی خانه به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر (میزبان/مهمان) ممکن است برای شرکت یا سایر کاربران مطلوب نباشد و یا موجب بروز مشکل شود، حق حذف دسترسی کاربر مذکور به تی خانه را دارد.
قوانین و مقررات عمومی
کلیه فرآیند های خرید در وب سایت منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر موظف به رعایت قوانین و مقررات وب سایت در هنگام خرید است.
تی خانه می تواند در صورت افزودن قابلیت ها و خدمات جدید و یا در جهت بهبود عملکرد، اقدام به به روز رسانی ضوابط و مقررات وب سایت نماید.
تی خانه تنها یک بستر ارتباطی میان میزبان و مهمان است و به عنوان مجری تجربه یا میزبان اقامتگاه و اقامتگاه محسوب نمی گردد. در تی خانه، میزبان تجربه و یا اقامتگاه خود را معرفی می نماید و مهمان نیز با آگاهی نسبت به فعالیت پلتفرم تی خانه اقدام به رزرو اقامتگاه، اقامتگاه و تجربه و پرداخت به صورت آنلاین می نماید. تی خانه در جهت بهبود ارایه خدمات خود نهایت تلاش خود را می نماید.
اطلاعات اقامتگاه‌های ارایه شده در تی خانه، به‌صورت مستقیم از منابع رسمی(اقامتگاه ها، مراکز اقامتی و …) دریافت شده است و اطلاعات سایر اقامتگاه‌ها توسط مالکان آن در تی خانه درج شده است. به‌علت تغییرات دوره‌ای این اطلاعات، تأیید صحت آنها برعهده همان منابع است. تی خانه تلاش می‌کند تا این تغییرات را در کمترین زمان ممکن به‌روزرسانی کند.
اگر مالکیت اقامتگاه‌ها و سایر اقامتگاه‌ها با تی خانه بود، مطمئنا تمامی خدمات اعلام شده از طرف مراکز اقامتی و اقامتگاه را از لحاظ کیفیت و صحت تضمین می‌کرد، اما تی خانه صرفا به عنوان یک بستر الکترونیک نسبت به اعلام خدمات اقدام می نماید و می کوشد کلیه اطلاعاتی را که توسط میزبان و یا اقامتگاه اعلام می گردد، اعتبار سنجی و یا راستی آزمایی نماید. اطلاعات اقامتگاه، اقامتگاه در وب سایت تی خانه شامل وضعیت ظرفیت اتاق اقامتگاه یا اقامتگاه ، نقشه اقامتگاه ، قیمتهای به روز شده ، تصاویر اقامتگاه ها، عوارض و مالیات، حق سرویس، وعده های قضایی، امکانات اقامتگاه و ترانسفر فرودگاهی و… است حال ممکن است اقامتگاه ها و سایر اقامتگاه‌ها در مواردی در ارایه خدمات اعلامی کوتاهی کنند و یا کلیه یا برخی از اطلاعات مندرج در صفحه اقامتگاه، اقامتگاه یا تجربه تی خانه مطابق با اطلاعاتی که در زمان معرفی آن محصولات اعلام شده، نباشد. در این صورت مسئولیت ناشی از هرگونه نقض یا مغایرت با مالک ختل، اقامتگاه یا تجربه است در این‌صورت ما از شما می‌خواهیم تا این قبیل مشکلات را با تی خانه درمیان بگذارید تا ضمن پیگیری، بازخورد آن را در اختیار سایر مسافرین قرار داده و در صورت لزوم، سرویس مذکور را از محصولات تی خانه حذف گردد.
در روزهای پر مسافرِ سال، اقامتگاه ها و سایر اقامتگاه‌ها قوانین خاصی را اجرا می‎کنند تا بتوانند مدیریت بهتری در پذیرش و ارایه خدمات داشته باشند. از جمله و نه محدود به این قوانین می‌توان به عدم پذیرش کنسلی و در برخی اقامتگاه ها عدم ارایه سرویس‌های اتاق به‌صورت تخت اضافه اشاره کرد، تی خانه در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.
احراز هویت مهمان و شرایط محرمیت، از سوی اقامتگاه یا اقامتگاه و بر اساس ارزش ها و شئونات اسلامی است؛ اقامتگاه‌ها یا اقامتگاه ها این اختیار را خواهند داشت در صورت عدم احراز شرایط محرمیت از ورود مسافرین به اقامتگاه ممانعت کرده و مطابق قوانین کنسلی عمل می‌کنند.
هنگامی که شما رزرو خود را کنسل می‌کنید، این ریسک برای اقامتگاه وجود دارد تا نتواند در زمان باقی مانده، واحد اقامتی خود را به فروش رساند. بنابراین منطقی است تا مبلغی را به‌عنوان جریمه‌ی استرداد از مهمان دریافت کند. سیاست صاحبان اقامتگاه‌ها در میزان این جریمه متفاوت است، از این‌رو قوانین کنسلی هر اقامتگاه، در صفحه آن اقامتگاه درج شده است و ممکن است با اقامتگاه دیگر متفاوت باشد. حتی ممکن است این قوانین در تمام سال یکسان نباشد. اطمینان داشته باشید ما تلاش می‌کنیم در صورت انصراف از رزرو، کمترین هزینه را بپردازید؛ برای همین از شما می‌خواهیم به محض انصراف ، تی خانه را از تصمیم خود مطلع کنند تا جریمه کمینه شود. وجه مسترد شده به شماره حسابی که با آن از تی خانه خرید کرده آید، واریز خواهد شد.
برای پذیرش بانوان که به‌صورت تنها قصد اقامت دارند قانوناً مشکلی وجود ندارد و با نامه رسمی شرکت‎ها و سازمان‌ها مبنی بر مأموریت و یا شرکت در همایش‌ها، اقامت به‌راحتی میسر می‌شود. اگر می‌خواهید مطمئن سفر کنید و خیالتان راحت باشد با ما تماس بگیرید.
مهمان می‌پذیرد رزرو هر اقامتگاه یا اقامتگاه به معنای تأیید مقررات آن اقامتگاه یا اقامتگاه از سوی ایشان است و می بایست به ضوابط آن پایبند باشد.
زمان ورود و خروج هر اقامتگاه در صفحه آن ذکر شده است. میزبان و مهمان متعهد به رعایت این زمانبندی هستند.
مهمان می‌پذیرد چنانچه به واسطه اقامت ایشان، خسارتی به محل اقامت و وسایل آن وارد شود، مسئولیت تأمین هزینه‌های مربوط به آن بر عهده ایشان خواهد بود.
رزرو خریداری شده، متعلق به مهمانی است که مشخصاتش هنگام ثبت سفارش وارد شده است، لذا غیر قابل انتقال به غیر است.
در صورتی که در مدت زمان اقامت مهمان در یک اقامتگاه، عملی خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران انجام شود و مسئولیت آن با شخصی است که مرتکب جرم شده است و تی خانه هیچگونه مسئولیتی در خصوص تخلفات یا جرایم صورت نگرفته است.
در صورت درخواست لغو رزرو اقامتگاه یا اقامتگاه، مبلغ رزرو پس از اعمال قوانین کنسلی اقامتگاه یا اقامتگاه ، به شماره شبا، حساب یا کارت بانکی درج شده توسط کاربر در حساب کاربری ایشان واریز می‌شود. تمام تلاش تی خانه بر آن است تا عودت مبلغ در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد، اما بنا به شرایط ممکن است این فرآیند تا ۴۸ ساعت کاری به‌طول انجامد.
قوانین و مقررات اختصاصی رزرو اقامتگاه
با توجه به اینکه پس از خرید نهایی اقامتگاه امکان تغییر یا اصلاح نام و یا مشخصات مهمان وجود ندارد و جهتاصلاح اطلاعات، می بایست اقامتگاه کنسل شده و مجدداً رزرو از سوی مهمان صورت گیرد، لذا ارائه اطلاعات شخصی صحیح، نظیر نام و نام خانوادگی طبق اطلاعات شناسایی( اعم و نه محدود به شماره ملی،شماره پاسپورت، ملیت مسافر، تعداد مسافرین، جنسیت و سن مهمان و … بر عهده مهمان می¬باشد.
اقامتگاه خریداری شده، متعلق به مهمانی است که مشخصات خود را در سیستم وارد کرده و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. و اگر مشخصات واچر با مشخصات مدارک شناسایی مهمان مطابقت نداشته باشد مهمان پذیرش نخواهد شد.
تغییر تاریخ در رزو انجام شده مقدور تیست و در این خصوص می بایست رزو جدید با شرایط و مبالغ جدید صورت گیرد.
کنسل کردن واپر اقامتگاه یا کنسلی اقامتگاه ها توسط مهمان از طریق تی خانه ممکن است مشمول جریمه کنسلی گردد. مقدار جریمه و شرایط کنسلی در هر اقامتگاه، اقامتگاه یا وب سایت متفاوت است. مبلغ جریمه و شرایط کنسلی در هنگام هر رزرو به مهمان اطلاع داده خواهد شد. این مسئله در خصوص اقامتگاه ها یا اقامتگاه هایی که جریمه آنها ۱۰۰% در تی خانه قید شده صادق نیست و هزینه‌ی این اقامتگاه یا اقامتگاه ها در صورت کنسلی به طور کامل دریافت می‌شود.
ممکن است حین خرید و پرداخت وجه اقامتگاه، ظرفیت اقامتگاه منتخب تکمیل شود. اگر این اتفاق پس از پرداخت وجه از سوی کاربر صورت گیرد ، مبلغ به حساب کاربری ایشان عودت داده خواهد شدو می تواند مجددا برای خرید اقامتگاه اقدام نماید. کسر مبلغ از حساب به منزله اخذ قطعی واچر اقامتگاه نبوده و در صورت انصراف از خرید، مبلغ به همان حسابی که از طریق آن خرید انجام شده است عودت داده خواهد شد.
در صورت تحویل اتاق دیرتر از موعد مقرر توسط اقامتگاه ، هیچ مبلغی به مهمان عودت داده نخواهد شد و تی خانه در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
رزرو اقامتگاه فقط شامل رزرو اتاق به تعداد افراد و شبهای درخواست شده می باشد و دربرگیرنده مواردی همچون حمل و نقل فرودگاهی، حمل و نقل بین شهری، راهنما، تعیین طبقه، پارکینگ و یا اجاره ی خودرو و… نیست و همچنین مینی بار و صندوق امانات در اکثر اقامتگاه ها شامل هزینه اضافه بوده که به عهده مهمان است و در صورت ایجاد خسارت به اقامتگاه توسط مهمان، کلیه خسارت ها از مهمان دریافت خواهد شد.
زمان پذیرش مهمان در اقامتگاه ( Check In) عموما ساعت ۱۴:۰۰ است. پس از ورود به اقامتگاه، در صورت خروج از اقامتگاه زودتر از موعد ثبت شده در واچر، وجهی بابت عدم استفاده از اتاق به مهمان مسترد نمی گردد.
در خصوص خرید گروهی در شرایط عادی (غیر اضطراری) فقط شخصی که به نمایندگی از سوی مهمان اقدام به ثبت نام و خرید نموده مجاز به مراجعه به تی خانه جهت پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی بوده و سایر مهمانان در این خصوص مجاز به مراجعه به تی خانه برای این امر نمی باشند.
اگر کاربر درخواست هایی همچون اتاق با دو تخت یک نفره، یا اتاق دارای امکان استفاده از دخانیات ، ورود زودتر یا دیرتر از موعد و مئاردی از این قبیل را داشته باشد، تی خانه به اقامتگاه منتقل می کند و تایید نهایی در این خصوص با اقامتگاه است و تی خانه در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
قابل ذکر است طبق قوانین اکثر اقامتگاه‌ها، افراد بالای ۴ سال بزرگسال محسوب می‌گردند و می‌بایست هنگام رزرو اتاق برای آنان تخت درنظر گرفته شود، در صورت عدم رعایت این موضوع ممکن است اقامتگاه از ورود تعداد افراد بیش از ظرفیت رزرو شده ممانعت بعمل آورد. تی خانه هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. در صورت نیاز به تخت برای کودک در هر سنی زمان خرید، نیز همچون مورد قبل باید کودک را بزرگسال انتخاب نموده و اطمینان حاصل فرمایید نوع اتاق منتخب ظرفیت کل تعداد نفرات در یک اتاق را دارا باشد، در صورت عدم رعایت این موضوع زمان پذیرش هزینه نفر اضافه مستقیما توسط مهمان در اقامتگاه پرداخت می گردد و هیچ نوع مسئولیتی در این خصوص متوجه تی خانه نخواهد بود.
در صورتیکه اقامتگاه به هر دلیلی، امکان پذیرش مهمان با وجود واچر معتبر را نداشته باشد، مهمان باید با واحد پشتیبانی شبانه روزی تی خانه با شماره ۰۲۱-۴۳۹۰۰۹۰۰ تماس گرفته تا در کمترین زمان مشکل حل شود و یا در صورت عدم پذیرش مهمان توسط اقامتگاه منتخب ، اقامتگاه مناسب دیگری مشابه اقامتگاه منتخب مهمان که از طرف تامین کننده پیشنهاد شده است برای مهمان جایگزین گردد. در صورت عدم پذیرش اقامتگاه پیشنهادی توسط مهمان، مبلغ اخذ شده بابت آن رزرو را به مهمان استرداد می کند و تی خانه دیگر هیچ مسئولیتی در قبال آن رزرو ندارد.
پس از پرداخت مبلغ رزرواسیون اقامتگاه و قطعی شدن آن، واچر برای کاربر صادر در حساب کاربری منتشر و به ایمیل کاربر ارسال می گردد. ارایه واچر اقامتگاه به همراه مدارک شناسایی از سوی مهمان به مسئول پذیرش اقامتگاه الزامی است.
با توجه به شرایط اقامتگاه، رزرو اتاق های سه تخته ممکن است شامل یک اتاق دو تخته همراه با تخت اضافه(Extra bed) بوده و یا سه تخت استاندارد است و نیز سایز اتاق ها و انتخاب طبقه اتاق ها بستگی به ظرفیت اقامتگاه در زمان پذیرش مهمان دارد.
با انجام رزرو از سوی کاربر و تایید آن از سوی اقامتگاه، مهمان مقررات مربوط به اقامتگاه منتخب و همچنین قوانین مربوط به فسخ رزرو را نیز پذیرفته است. به عبارت دیگر مهمان با آگاهی و اطلاع کافی از مقررات تی خانه و اعلامی از سوی اقامتگاه، نسبت به رزرو اقدام نموده است در قراردادهای آنلاین طبق قانون تجارت الکترونیک امضای مهمان به صورت الکترونیک انجام میشود.
قوانین اقامتگاه خارجی
با توجه به اینکه قوانین رزرواسیون اقامتگاه در خارج از ایران تا حدی متفاوت با اقامتگاه های داخلی است برخی از موارد مهم که مهمان می بایست مدنظر قرار دهد به شرح ذیل است:
چنانچه مهمان ممنوع الخروج بوده و یا در بدو ورود به کشوری، مقامات محلی از ورود آن به کشور جلوگیری نمایند و یا در صورت عدم استفاده مهمان به هر دلیلی اعم از مواردی مانند جا ماندن از پرواز، عدم صدور ویزا از طرف کشور مقصد، نقص در مدارک پروازی، مشکل در گذرنامه مسافر، لغو و یا تاخیر پرواز به علت بدی آب و هوا و … که باعث عدم استفاده مهمان از اقامتگاه یا تاخیر در استفاده اقامتگاه گردد، هیچ نوع مسئولیتی در این خصوص متوجه تی خانه نخواهد بود.
مسئولیت کنترل ویزای کشور مقصد و ویزای ترانزیت بعهده مهمان است، همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید در این خصوص با پشتیبانی تماس بگیرید.
ساعت ورود و خروج در هر اقامتگاه متفاوت است و بر اساس قوانین و ضوابط حاکم بر اقامتگاه تعیین می¬گردد و مهمان ملزم به رعایت آن است. در صورتی که مهمان بخواهد اتاق رزرو شده را خارج از زمان مقرر تحویل یا تخلیه نماید نیاز به هماهنگی با اقامتگاه است.
رزرو اتاق برای افراد زیر سن قانونی که به تنهایی قصد اقامت در اقامتگاه را دارند بستگی به قوانین کشور محل اقامت دارد، در صورت عدم توجه به شرایط سنی اقامت در برخی از اقامتگاهها که دارای شرایط سنی می باشد،کلیه مسئولیت و هزینه ها به عهده شخص مهمان است.
ظرفیت پذیرش مسافر در اتاق Single یک نفر و در اتاق Double دونفر و در اتاق Triple سه نفر و در اتاق Quadruple چهار نفر می باشد.در صورتیکه تعداد مهمانان مطابق با ظرفیت اتاق خریداری شده نباشد در صورت پذیرش از طرف اقامتگاه، هزینه پذیرش و خدمات مربوط به نفرات اضافه مستقیما در اقامتگاه از مهمان دریافت خواهد شد و در صورت عدم پذیرش تی خانه هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
حفظ اموال و مدارک شخصی در طول سفر و اقامت در اقامتگاه کشور مقصد به عهده مهمان بوده و در صورت مفقود شدن و یا صدمه وارد شدن به اموال مسافر ، تی خانه هیچگونه مسئولیتی ندارد. همچنین در موردی که مهمان به اقامتگاه خسارت وارد میکند، مسئول جبران خسارات وارده است.
پرداخت عوارض خروج از کشور، مالیات شهری (City Tax) و مالیات مسافرتی (Tourist Tax) در کشورهای مقصد به عهده شخص مهمان است. همچنین اکثر اقامتگاهها در بدو ورود مبلغی به عنوان ودیعه (Deposit) در زمان تحویل اتاق از مهمان دریافت میکند که مهمان می بایست این مبلغ را مستقیما به اقامتگاه پرداخت نماید.
مهمان اقدامات لازم را قبل از خروج از کشور و تاریخ سفر اقدامات لازم را در خصوص پوشش بیمه تکلیفی و اختیاری طبق دستورالعمل های بیمه ابلاغی از سوی سازمان گردشگری بعمل آورده و در صورت عدم صدور بیمه و بروز هر نوع حادثه در طی مدت سفر، کلیه خسارات وارده برعهده مهمان است. بدیهی است بعد از تاریخ سفر یا خروج از کشور صدور بیمه نامه فاقد اعتبار است.
رعایت شئونات اخلاقی در اقامتگاه از سوی مهمان الزامی است در صورتی که خلاف مقررات و شئونات آن شرکت رفتار گردد، مشاور مسئول جبران کلیه خسارات وارده است. در صورت جبران خسارت از سوی تی خانه، حق مراجعه به مهمان با ارایه مستندات جهت اخذ هزینه های انجام شده برای تی خانه محفوظ است.
قوانین و مقررات اختصاصی رزرو اقامتگاه‌های دربستی
مهمان و میزبان می‌پذیرند که فرآیند رزرو و تایید یا رد آن در تی خانه تنها از طریق ارسال پیام کوتاه (SMS) و ایمیل (به شماره و ایمیل درج شده در هنگام ثبت نام) است. لذا مسئولیت عدم دریافت پیام کوتاه یا ایمیل به‌دلیل عدم دسترسی به اینترنت، ضعف آنتن‌دهی موبایل و یا درج اطلاعات اشتباه هنگام ثبت نام برعهده کاربر است.
واریز مبلغ توسط مهمان به معنای رزرو قطعی محسوب نشده و تنها پس از تایید توسط میزبان و صدور واچر از طرف تی خانه، رزرو و خرید قطعی شده تلقی می‌شود. در این حالت اطلاعات رزرو و اطلاعات تماس میزبان و مهمان از طریق پیام کوتاه و ایمیل به آنها ارسال می‌شود و می‌توانند هماهنگی‌های لازم را با هم به عمل آورند. و در صورت عدم تایید نهایی رزرو، مبلغ واریز شده توسط مهمان طی مدت …….ساعت به ایشان عودت داده خواهد شد. مهمان متعهد می‌شود که تعداد همراهان مراجعه کننده به اقامتگاه جهت اقامت، دقیقاً مطابق تعداد اعلام شده در درخواست رزرو باشد، در غیر این صورت، پذیرش نفر اضافه منوط به تأیید میزبان و هزینه آن بر عهده مهمان است. تی خانه نیز هیچگونه مسئولیتی در خصوص پیگیری افزودن تعداد همراهان مهمان نخواهد داشت.
مهمان متعهد است قوانین اشاره شده توسط میزبان در استفاده از اقامتگاه احترام گذارد و اجرا نماید در غیر اینصورت مسئولیت نقض قواعد برعهده مهمان است و تی خانه در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت. به طور مثال در صورتی که میزبان ورود حیوانات خانگی را ممنوع اعلام کرده باشد و مهمان آن شرایط را رعایت ننماید، مسئولیت اتفاقات رخ داده با مهمان است.
مهمان متعهد است مطابق تعداد نفراتی که هنگام رزرو انتخاب کرده به اقامتگاه مراجعه کند، در غیر اینصورت مسئولیت نقض قواعد برعهده مهمان است و تی خانه و میزبان در این خصوص مسئولیتی نخواهند داشت. به طور مثال در صورتی که مهمان هنگام رزرو تعداد نفرات را ۴ نفر انتخاب کرده باشد و هنگام مراجعه بیش از ۴ نفر باشند، مسئولیت اتفاقات رخ داده با مهمان است و میزبان می‌تواند مهمان را پذیرش نکند.
میزبان می‌پذیرد که قیمت درج شده در تی خانه نهایی است و اخذ هرگونه هزینه اضافه از مهمان تحت هر عنوان اعم از حق کمیسیون، پورسانت، حق دلالی و غیره، مجاز نیست. در غیر این‌صورت، اقامتگاه و نام کاربری وی حذف می‌شود. ارایه خدمات اضافه بر آنچه که در صفحه اقامتگاه درج شده است، خارج از تعهد مذبور است و منوط به توافق با مهمان است.
میزبان می‌تواند درخواست اقامت را بپذیرد و یا رد کند. در صورتی که میزبان درخواست اقامتی را پذیرفت، متعهد به ارایه خدمات براساس آن درخواست است در غیر این‌صورت خسارات وارده به مهمان و شرکت و عواقب ناشی از آن بر عهده ایشان است.
مهمان می پذیرد هرگونه تغییر در جزییات رزرو را با هماهنگی تی خانه انجام دهد و از هرگونه توافق مستقیم با میزبان که نطابق اطلاعات رزرو نباشد، خودداری نماید. هرگونه واریز وجه نیز به مهمان به صورت مستقیم ممنوع است و تی خانه تنها مسئول پیگیری تراکنش هایی است که از طریق تی خانه صورت می گیرد.
میزبان متعهد می‌شود در صورت عدم مراجعه مهمان به اقامتگاه در تاریخ رزرو شده، اقامتگاه تا پایان مدت رزرو شده، برای مهمان خالی خواهد ماند، همچنین مهمان می‌پذیرد که در این شرایط هیچ‌ مبلغی به وی مسترد نخواهد شد. (در صورت درخواست لغو رزرو توسط مهمان، مطابق قوانین کنسلی آن اقامتگاه رفتار می‌شود.)
قوانین و مقررات اختصاصی رزرو تجربه (اکسپرینس)
تی خانه پلتفرمی جهت نمایش اطلاعات تجربه طبق اطلاعات اعلامی میزبان است در صورت مغایرت در اطلاعات وارد شده تی خانه هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
تجربه به عنوان یک پلتفرم در بستر اینترنت جهت خلق تجربه شایسته سفر است.
نحوه تعامل مهمان با میزبان جهت خلق یک تجربه به نحوه ارتباط بین آنان بستگی دارد. تی خانه این اختیار را به میزبان داده است که در وب سایت و اعلام تجربه به معرفی خود پرداخته و مهمان با آشنایی نسبت به میزبان نسبت به پذیرش تجربه جدید اقدام نماید. تی خانه نهایت تلاش خود را در خصوص بررسی نحوه فعالیت میزبان و ارایه تجربه بعمل می آورد. با توجه به اینکه تی خانه یک پلتفرم جهت شناساندن تجربه های جدید است، مجری یا نماینده میزبان محسوب نمی شود و هیچگونه مسئولیتی در خصوص صحت تجربه میزبان به مهمان ارایه نداده و به مهمان اختیار می دهد تا در خصوص همراهی با میزبان تصمیم گیری نماید. در صورتی که از سوی مهمان اعلام گردد که میزبان خارج از تعهدات خود عمل نموده و یا شونات مذهبی، قانونی و اخلاقی را رعایت ننموده نسبت به قطع دسترسی میزبان اقدام می نماید.
میزبان متعهد هست که تجربه را عینا مطابق آنچه در وب سایت اعلام نموده ارایه دهد، در غیر اینصورت در صورت اعلام مهمان یا احراز آن توسط تی خانه، به میزبان اخطارداده خواهد شد و در مواردی به نشخیص تی خانه دسترسی میزبان قطع خواهد شد.
مهمان می بایست فرهنگ بومی، هنجارهای جامعه میزبان اعم از فرهنگ، سنن، زبان، گویش، لباس، عقاید و… را ارج نهاده و به عقاید میزبان احترام گذارد. مهمان می بایست پوشش مناسب را در تجربه ها رعایت نموده و از انجام اعمالی که در عرف و قانون ممنوع یا غیراخلاقی است پرهیز کنید در غیر این صورت تی خانه هیچگونه مسولیتی دراین خصوص نخواهد داشت و می تواند نسبت به قطع دسترسی مهمان در خصوص رزرو های آتی تجربه اقدام نماید.
حضور افراد زیر ۱۸ سال در تمامی برنامه‌های تجربه منوط به همراهی و یا اجازه کتبی سرپرست فرد می‌باشد.
مهمان می بایست قبل از شروع تجربه به ضوابط و تجربیات اعلامی از سوی میزبان توجه نموده و لوازم ضروری و پیشنهادی سفر و کسب سایر اطلاعات کافی در خصوص سفر را از میزبان جویا شود.
کنسلی هر تجربه توسط مهمان به شرایط تعیین شده از سوی میزبان بستگی دارد. مهمان همزمان با رزرو یک تجربه تمامی شرایط اعلامی از سوی تی خانه و میزبان را می پذیرد و با آگاهی کامل در خصوص رزرو تجربه اقدام می¬نماید.
مهمان متعهد است قوانین اشاره شده توسط میزبان در استفاده از تجربه احترام گذارد و اجرا نماید در غیر اینصورت مسئولیت نقض قواعد برعهده مهمان است و تی خانه در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت. به طور مثال در صورتی که میزبان شرایط سنی مشخصی را برای تجربه در نظر گرفته و مهمان آن شرایط را رعایت ننماید، مسئولیت اتفاقات رخ داده با مهمان است.
تعهدات تی خانه
تی خانه تضمین می‌کند تا با تکمیل فرآیند خرید از سوی کاربر و دریافت نامه اقامت (واچر) ، بتوانید به راحتی در اقامتگاه و یا اقامتگاه مورد نظر، پذیرش شده و از امکانات آن بهره‌مند شوید. در مواردی نادر ممکن است به دلایل مختلف از جمله مشکلات اعلام شده از طرف اقامتگاه نظیر خرابی‌ها و حوادث طبیعی، اشتباهات انسانی همچون اشتباه فاحش در مبلغ اعلامی و همچنین موارد امنیتی مانند ورود مقامات بلندپایه، رزرو ثبت شده با مشکل مواجهه شود، در این‌گونه موارد تی خانه تمام تلاش خود را می‌کند تا برای مهمانان خود، اقامتگاه و یا اقامتگاهی مشابه با واحد رزرو شده فعلی در نظر گیرد و درصورت عدم موفقیت در جلب رضایت مهمان (مسافر)، مبلغ را به‌صورت کامل بازگرداند و امتیاز ویژه ای را برای رزرو آتی وی منظور کند.
حفظ و نگهداری از رمز عبور بر عهده کاربران است و برای جلوگیری از هر گونه سوء استفاده احتمالی، کاربران نباید آن را برای شخص دیگری افشاء نمایند .تمامی اطلاعات کاربران نزد تی خانه محرمانه تلقی می‌شود و تی خانه متعهد می‌شود این اطلاعات را در اختیار شخص دیگر قرار ندهد، مگر در مواقعی که این اطلاعات از جانب مقامات قضایی ذیصلاح با داشتن حکم قانونی درخواست شود.
در صورت بروز مشکلات احتمالی بین میزبان و مهمان، تیم تی خانه تمامی تلاش خود را جهت برطرف نمودن مشکلات به عمل خواهد آورد